Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wskrzeszanie rozpoczęte przejdź do galerii

Dniem skupienia dla kapłanów rozpoczęły się trzecie rekolekcje diecezjalne.

"Bóg wskrzesza miłosierdziem" to temat trzecich rekolekcji diecezjalnych, które rozpoczęły się w Wambierzycach.

Prowadzącym w tym roku jest ks. Krzysztof Kralka SAC, moderator generalny Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca".

Pierwszego dnia na rekolekcje zostali zaproszeni kapłani, których już w konferencji wprowadzającej rekolekcjonista namawiał do zrzucenia starego ubrania przyzwyczajeń, powrotu do utartych schematów, często grzesznych i niewłaściwych.

Opowiadając świadectwo swojego życia ,pokazał jak wielokrotnie Bóg upominał się o niego. Zdając sobie sprawę, że w życiu każdego kapłana są takie momenty, zachęcił do przygotowanej strategii Bożego Miłosierdzia, do prawdziwego kapłaństwa, które jest możliwe tylko wtedy, gdy staną się mali, pokorni, całkowicie oddani.

W programie dnia znalazły się: adoracja Najświętszego Sakramentu, czas na spowiedź i wspólną Eucharystię pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma