Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dotarł czy nie?

Po kilkudniowych pożegnaniach nadszedł dzień odejścia.

Wczoraj wieczorem najbliżsi ks. Romana Tomaszczuka otrzymali sms-a z informocją, że ich przyjaciel, współpracownik, dobry znajomy dotarł na miejsce i jest już w swoim nowym domu.

Ostatniego dnia rano wśród żegnających go był bp Ignacy, który nie szczędził ciepłym słów o dotychczasowym redaktorze "Gościa Niedzielnego". 

- "Biskup bowiem winien być jako włodarz Boży człowiekiem nienagannym, niezarozumiałym, nieskłonnym do gniewu, nieskorym do pijaństwa i awantur, nie chciwym brudnego zysku, lecz gościnnym, miłującym dobro, rozsądnym, sprawiedliwym, pobożnym, powściągliwym, przestrzegającym niezawodnej wykładni nauki, aby przekazując zdrową naukę, mógł udzielać upomnień i przekonywać opornych". Takiego biskupa miałem przez te lata - zaznaczył ks. Roman.

Na miejsce do Lubinia ks. Romana zawiózł jego przyjaciel od lat seminaryjnych - ks. Tomasz Duda, który obecnie pracuje w Austrii. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma