Nowy numer 28/2018 Archiwum

Chwila oddechu

Jak co miesiąc w seminarium spotkali się neoprezbiterzy.

W pracy kapłańskiej ważny jest nie tylko czas na odpoczynek dla ciała, ale i dla ducha. Modlitwa, rekolekcje, a także jednodniowe dni skupienia to czas, gdy nowo wyświęcani prezbiterzy mogą nabrać duchowych sił do dalszego angażowania się w duszpasterstwo.

- Idźcie i głoście to hasło zbliżającego się roku duszpasterskiego. To wyzwanie szczególnie dla kapłanów, by każdego dnia z odwagą szli i głosili Ewangelię Jezusa Chrystusa - powiedział biskup Ignacy w homilii. 

We Mszy św. pod przewodnictwem biskupa uczestniczyli wszyscy neoprezbiterzy i ks. Tadeusz Chlipała, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma