Nowy numer 25/2018 Archiwum

Co z tymi ministrantami?

Kilku księży z naszej diecezji pojechało na ogólnopolskie zebranie odpowiedzialnych za Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Wraz z bp. Adamem Bałabuchem, odpowiedzialnym w Komisji Episkopatu Polski za LSO, w Licheniu naszą diecezję reprezentowali kapłani, którzy na co dzień zajmują się w parafiach i w dekanatach ministrantami, lektorami czy ceremoniarzami. 

- Płaszczyzną, w której młodzi się dzisiaj przede wszystkim obracają, jest internet. Dlatego to przez niego najłatwiej do nich dotrzeć. Strona internetowa dla LSO powinna nie tylko pełnić funkcję informacyjną, ale i być płaszczyzną do wymiany doświadczenia - mówił ks. dr Stanisław Szczepaniec, jeden z prelegentów.

Spośród naszych księży swoje przemówienia mieli ks. dr Krzysztof Ora i ks. dr Grzegorz Umiński, którzy również podjęli temat dotyczący świata mediów.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma