Nowy numer 3/2021 Archiwum

Planują nadchodzący rok

W Świdnicy zebrała się rada duszpasterska, by ustalić najważniejsze wydarzenia i cele na nadchodzący czas.

Tematem formacyjnym nadchodzącego roku jest hasło: "Idźcie i głoście". To ono jest kluczem do planowania wydarzeń, które odbędą się w diecezji świdnickiej w najbliższym czasie. Dlatego i tym razem zorganizowano spotkanie rady duszpasterskiej, składającej się z duchownych, ale i osób świeckich zajmujących się różnymi formami działalności Kościoła. Ich współpraca pomaga w lepszej koordynacji diecezjalnych wydarzeń.

W czasie Mszy św. rozpoczynającej obrady bp Ignacy zwrócił szczególną uwagę na rolę modlitwy w życiu każdego chrześcijanina. - Na stół Bożego słowa powrócił dzisiaj temat modlitwy, i to modlitwy błagalnej. Na wątek tej modlitwy błagalnej należy spojrzeć w trzech wymiarach: dlaczego prosimy? o co prosimy i jak prosimy Pana Boga w naszej modlitwie błagalnej? Jako ludzie jesteśmy z natury ograniczeni. Z tego tytułu jesteśmy zdani ciągle na drugich. W okresie niemowlęctwa i lat szkolnych jesteśmy zależni przede wszystkim od rodziców. Także w wieku dojrzałym raz po raz jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc, abyśmy mogli realizować wyznaczone sobie życiowe cele. Gdy jesteśmy chorzy, korzystamy z pomocy lekarza, czasem prosimy znajomego o wstawiennictwo w naszej sprawie, by coś załatwić. I właśnie w takich sytuacjach doświadczamy, jak bardzo są ograniczone nasze możliwości. A także są ograniczone możliwości ludzi, których o coś prosimy. Zdarza się, że dyrektor nie może pomóc i lekarz załamuje ręce. I najlepszy przyjaciel z bólem niekiedy odpowiada, że tego nie może załatwić. Jednakże jest Ktoś, kto może wszystko. Tym kimś jest Bóg. Maryja usłyszała w czasie zwiastowania słowa: "Dla Boga nie ma bowiem nic niemożliwego" - tłumaczył biskup.

W czasie obrad rady duszpasterskiej uczestnicy będą mogli również usłyszeć wykład ks. Grzegorza Umińskiego na temat roli mediów we współczesnym duszpasterstwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama