Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rachunek z miłosierdzia

Wczoraj Mszą św. o godz. 18.00 bp Ignacy Dec zakończył Rok Miłosierdzia.

Procesją wejścia przez poświęcone drzwi rozpoczęły się obchody zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji świdnickiej.

- Dobiega końca Rok Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ustanowiony przez Jego Świątobliwość Ojca Świętego Franciszka. W dniach tego wielkiego Jubileuszu doświadczaliśmy wielu łask Bożych i miłosierdzia. Dokonywało się ono w wymiarze osobistego nawrócenia wielu grzeszników, którzy w sakramencie pojednania i poprzez czyny pokutne powróciło na drogę Ewangelii - zauważył w słowie wstępnym biskup.

Później jednak w homilii zachęcił wiernych do refleksji nad właściwym wykorzystaniem tego czasu. - Pomyśl, ile razy przeszedłeś przed Bramę Miłosierdzia w naszej katedrze. Przez prawie rok czasu wisiał nad jej drzwiami napis „Brama Miłosierdzia”. Jeśli tu wchodziłeś przez tę bramę na Mszę św. i uczestniczyłeś w niej, przyjmując Komunię św. mogłeś wprowadzić każdej niedzieli, a nawet codziennie, jedną duszę z czyśćca do Nieba - zaznaczył.

Mszy św. odbyło się nabożeństwo fatimskie, przygotowujące diecezję do koronacji Matki Bożej Świdnickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma