Nowy numer 46/2019 Archiwum

Puchar KSM zostaje w Głuszycy

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przed świętem patronalnym zadbało nie tylko o rozwój duchowy, ale także fizyczny.

18 i 19 listopada miały miejsce Dni Skupienia KSM, które od lat przeżywane są przed uroczystością Chrystusa Króla, święta patronalnego tejże organizacji.

Młodzi świętowali jednocześnie wspomnienie swojej patronki, bł. Karoliny Kózkówny, które przypada właśnie 18 listopada.

Dni skupienia rozpoczęły się w głuszyckiej parafii Chrystusa Króla od Mszy św. Później była konferencja i wspólnie spędzony wieczór, który zakończył się po północy.

Kolejny dzień rozpoczęto Mszą św. W jej trakcie do grona członków KSM przyjęto 7 kolejnych osób. Złożyły one przysięgę przy sztandarze.

Następnie młodzież uczestniczyła w Turnieju o Puchar KSM. Wzięło w nim udział 5 drużyn. Po zaciętej i wyrównanej walce puchar zdobyła drużyna KSM z Głuszycy.

- Praca z młodzieżą nie jest łatwa, ale to chyba zawsze było trudne - mówi ks. Jakub Klimontowski, diecezjalny asystent KSM. - Dzisiaj trudno jest młodzież zmotywować do jakiegoś działania. Jedyne wyjście to osobiste zaangażowanie. Tylko to daje efekty.

Jak przyznaje ks. Klimontowski, na razie potencjał organizacji w diecezji świdnickiej nie jest zbyt duży. Aktywnie działają zaledwie 3 oddziały. Jest jednak coraz więcej sympatyków. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku powstanie oddział KSM w Szczawnie-Zdroju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama