Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ofiarować się innym

W przedszkolu sióstr prezentek święto patronalnalne.

Poniedziałkowe popołudnie w kalendarzu bp. Adama Bałabucha było zarezerwowane na obchody patronalnego święta sióstr prezentek - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Świątyni Jerozolimskiej. Przewodniczył on Msz św., na którą zaproszono pracowników i przyjaciół zgromadzenia, na czele z ks. Markiem Korgulem, odpowiedzialnym z ramienia kurii za życie konsekrowane w diecezji. 

W homilii biskup mówił nie tylko o Ofiarowaniu NMP, ale przede wszystkim o ofiarowaniu siebie Bogu i bliźniemu. Dzieląc się z drugim człowiekiem cząstką siebie, dzielimy się sobą także z Jezusem i Jego Matką. Siostry w szczególny sposób dzielą się swoją pracą i zdolnościami z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola i ich rodzicami. W ten sposób mają olbrzymi wkład w wychowanie do życia po chrześcijańsku - zauważył homileta. 

Odpust do doskonała okazja także do dziękczynienia, dlatego siostry za wszystkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Ofiarowania wraz ze swoimi współpracownikami zanosiły dziękczynienie Najwyższemu Bogu. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma