Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niezłomni przyciągają

Żywe przykłady walki z oprawcami spotykają się z zainteresowaniem nie tylko starszych, ale i młodych.

W Kudowie-Zdroju zorganizowano dwa spotkania (przedpołudniowe i popołudniowe) dotyczące bł. ks. Gerharda Hirschfeldera. Nie spodziewano się jednak tak dużego zainteresowania. Do dwóch czytelni Miejskiej Biblioteki już rano przybyło kilkudziesięcioosobowe grono młodzieży (kłodzkich i kudowskich szkół) oraz grupa dorosłych (katecheci, nauczyciele, radni miasta). Po południu również frekwencja była dość spora.

Ks. prof. Tadeusz Fitych, autor dwóch książek o bł. ks. Gerhardzie, przedstawił jego postać i kluczowe rysy charyzmatycznej posługi. Zwrócił także uwagę na ciągle aktualne świadectwo błogosławionego. Zachęcił również, by następnie w mniejszych grupach odbyły się zajęcia warsztatowe. Owocem tych grup studyjnych były syntezy zaprezentowane w formie plakatu z opisem.

Na koniec ks. Fitych, pomysłodawca i moderator spotkania, wraz z dyrektor Urszulą Faroń-Bielecką zacytowali najważniejsze wypowiedzi dawnego duszpasterza tych ziem, a każdą z grup obdarzył egzemplarzem autorskiej książki "List Boga". W czasie spotkania można było również kupić najnowszą książkę profesora o ks. Hirschfelderze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama