Nowy numer 2/2021 Archiwum

Od przyszłego roku plusy dla seniorów

Wizyta wiceminister Elżbiety Bojanowskiej w Głuszycy.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wiceminister Elżbieta Bojanowska, odwiedziła 24 listopada dom dziennego pobytu Senior WIGOR w Głuszycy. To jedyna na Dolnym Śląsku tego typu placówka dla osób starszych prowadzona przez samorząd lokalny wspólnie z miejscową parafią.

Wiceminister zapoznała się realizacją programu Senior WIGOR. – Cały czas obserwujemy co dzieje się w tych placówkach i słuchamy głosów tych, którzy je prowadzą by jak najlepiej dostosować do potrzeb osób starszych oraz możliwości podmiotów które je realizują – wyjaśnia Elżbieta Bojanowska. – Już w przyszłym roku chcemy wprowadzić kilka modyfikacji programu. Domy Senior WIGOR zmienią się w placówki "Senior+". Będą mniej rygorystyczne warunki co do pomieszczeń w których odbywają się spotkania seniorów. Druga ważna rzecz to obok domów dziennego pobytu wprowadzimy kluby seniora, których stworzenie będzie jeszcze prostsze.

Wiceminister podkreśla, że ministerstwo stara się zapewnić seniorom warunki o jak najwyższym standardzie, ale z drugiej strony nie chce tworzyć bariery finansowej dla organizatorów placówek, ponieważ mają one być dostępne dla każdej osoby starszej. Program ministerstwa zakłada nie tylko stworzenie infrastruktury dla osób starszych ale również wprowadzenie od przyszłego roku emerytury minimalnej.

W klubach "Senior+" będzie można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dla seniorów będą pomieszczenia do wspólnych spotkań i różnych aktywności takich jak gotowanie czy ćwiczenia gimnastyczne. W domach "Senior + " podobnie jak obecnie zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Od przyszłego roku plusy dla seniorów   Od przyszłego roku plusy dla seniorów  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama