Nowy numer 50/2019 Archiwum

Znów się zjednoczą

Wczoraj wieczorem przedstawiciele prawosławia, protestantów i katolików zebrali się, by wznowić wspólną modlitwę.

W kawiarni obok świdnickiego Kościoła Pokoju, przy jednym stole usiedli delegaci trzech Kościołów, działających w mieście. Z ramienia prawosławia był sam ks. Piotr Nikolski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja, natomiast ze strony katolickiej obecni byli: ks. Krzysztof Ora, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej, jak również panie: Jadwiga i Helena, pomysłodawczynie projektu. Na miejscu był również przedstawiciel wspólnoty ewangelicko-augsburskiej: ks. Zbigniew, sekretarz biskupa Waldemara Pytla.  

Spotkanie zostało zainicjowane z chęci powrotu do praktykowanej w ubiegłych latach wspólnej modlitwy o pokój. Pomysł znalazł akceptację każdej ze stron, dlatego zaplanowano pierwszą modlitwę w intencji pokoju i prześladowanych chrześcijan na 11 grudnia o godz. 17.00 w prawosławnym kościele pw. św. Mikołaja w Świdnicy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama