Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zagłosuj - pomożesz dzieciom

Jest szansa na pomoc potrzebującym dzieciom z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha - Sobięcina.

Wolontariusze ze Świetlicy Fundacji Garczyńskiej działającej przy szkole sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu po raz kolejny biorą udział w międzynarodowej inicjatywie Project4Awesome, w której ludzie na całym świecie mogą oddawać głosy na filmy promujące rozmaite inicjatywy społeczne.

Od dzisiaj można głosować na wałbrzyski filmik. Jeśli zdobędzie więcej głosów niż inne organizacje dobroczynne dzieci dostaną dofinansowanie.

Głosowanie będzie trwało od 9 grudnia godz. 20.00 do 11 grudnia godz. 17.00.

- Proszę o pomoc w rozpromowaniu wydarzenia - zachęca Beata Rudnicka, wolontariuszka Fundacji. - Im nas więcej, im więcej głosów, tym większa szansa na pomoc dla dzieci. Zagłosujcie na nasz film. Jeśli zdobędziemy dużo głosów, dzieciaki dostaną dofinansowanie! 2 lata temu się nam udało!

Wałbrzyska świetlica konkurować będzie z organizacjami dobroczynnymi z całego świata. Pieniądze są potrzebne na jedzenie dla dzieci, na prąd, ogrzewanie świetlicy i zajęcia edukacyjne.

JAK GŁOSOWAĆ?
1. Kliknij TUTAJ
2. Zaznacz "ptaszka" obok filmiku (po prawej stronie) "nie jestem robotem"
3. Kliknij VOTE - też po prawej stronie filmiku
4. Gotowe. I uwaga: 1 urządzenie to możliwość 1 głosu (czyli możesz jeszcze zagłosować z komputera, smartfona, tableta.)
5. I na koniec - puść to dalej - poinformuj znajomych, rodzinę przyjaciół!

Fundacja Garczyńskiej prowadzi dla dzieci z wałbrzyskiego Sobięcina świetlicę czynną codziennie. Mogą tam się ogrzać, zjeść posiłek, dostać buty, które nie są dziurawe i kurtkę, która ochroni przed zimnem. Tam odrabiają lekcje i dostają pomoc w nauce. Codziennie od 14.00 około 30 dzieci, w wielu od 5 do 15 lat, ma tam bezpieczne miejsce.

- Te dzieci żyją w dzielnicy gdzie bywa, że w mieszkaniach nie ma łazienki, prądu, ogrzewania, bywa, że dziecko nie ma własnego łóżka - tłumaczy Beata Rudnicka. - W życiu tych dzieci problemem jest wszystko: pożywienie, ubranie, buty, podręczniki i przybory szkolne, środki higieny. Fundusze są potrzebne na karmienie dzieci, przybory szkolne, na oświetlenie i ogrzewanie świetlicy oraz na opłacenie 2 wykwalifikowanych wychowawczyń. Dlatego tak bardzo ważne jest na głosowanie na nasz filmik. Dołączcie do wydarzenia. Udostępnijcie je na FB, Insta, Indra, wszędzie gdzie się da. Podajcie ten apel dalej. Namówcie przyjaciół, rodzinę, znajomych. Przekażcie ten apel dalej
Pamiętajcie: co piąte dziecko, codziennie mijane na ulicy, nie zjada ciepłego posiłku!
 
Wszelkie informacje na stronie internetowej Fundacja Edukacyjna im. Siostry Wandy Garczyńskiej

oraz na Facebook; e-mail: fundacja@niepokalanki.pl; tel: +48 603 669 556

adres: Pl. Marceliny Darowskiej 1A, 58-305 Wałbrzych

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama