Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tęsknota za Ojcem

To hasło kolejnych rekolekcji "lectio divina" w Ząbkowicach Śl., które tym razem prowadził ks. Krzysztof Wons SDS.

W dniach od 9 do 11 grudnia 2016 r. w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów przeprowadzono sesję rekolekcyjną, której tematem były rozważania nad modlitwą "Ojcze nasz".

Zaproponowany przez prowadzącego temat miał na celu pomóc uczestnikom otworzyć się na Bożą miłość i Boże przebaczenie. - Modlitwa Pańska to modlitwa wielu tęsknot: Ojca za dziećmi, dzieci za Ojcem, ale i tęsknoty zranionej owcy za Pasterzem - tłumaczył prelegent. 

Wśród słuchaczy byli Stanisław i Elżbieta Umińscy. Rodzice księdza Grzegorza tak ocenili spotkanie - Po tym, co usłyszeliśmy, nastąpiła rewolucja w myśleniu o Bogu. Najważniejsze jednak było to, co można było usłyszeć w ciszy - mówi Stanisław. - Dla mnie to miejsce, ta atmosfera rozmodlenia, to prawdziwy zakątek nieba na ziemi - dodaje jego małżonka. 

Celem rekolekcji była odpowiedź na pytania, które dotyczą części modlitwy, której Jezus nauczył osobiście swoich uczniów. Zainteresowanym tematyką prowadzący polecił książkę swojego autorstwa o takim samym tytule, co rekolekcje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama