Nowy numer 2/2021 Archiwum

Adwentowe nuty

To już szósta odsłona promującego muzykę organową i kameralną festiwalu adwentowego.

W programie tegorocznych koncertów w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie znalazły się dwa występy. Pierwszy, który odbył się w niedzielę 11 grudnia, składał się z 8 utworów w wykonaniu sopranistki Anny Wilczyńskiej i organisty Macieja Batora.

Trzy z nich to pochodzące z miast bałtyckich autorstwa Georga Böhma, Dietricha Buxtehudego i Orlando di Lasso. Słowa kolejnego utworu zostały zaczerpnięte z psalmu 57 i jest to część trzeciego tomu „Świętego współbrzmienia” Henryka Sagittariusa, znanego jako Heinrich Schütz. W dalszej natomiast kolejności zebrani mogli usłyszeć utwory Damiana Stachowicza, Jacobusa Clemensa non Papa, Jana Sebastiana Bacha czy Dietricha Buxtehude, również swoją treścią nawiązujących do czasu adwentu.

VI Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe, odbywające się w kościele św. Józefa w Świdnicy to inicjatywa Fundacji Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, przy wsparciu Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Organizatorzy są również wdzięczni za wsparcie hotelowi Piast-Roman i o. Samuelowi Pacholskiemu, proboszczowi parafii, w której odbywają się koncerty.

Drugi z koncertów można będzie wysłuchać w niedzielę 18 grudnia o godz. 19.30 w tym samym miejscu. Tym razem zaprezentują się: sopranistka Dagmara Barna i mezzosopranistka Marcjanna Myrlak przy akompaniamencie Zuzanny Bator.

Wstęp na koncert jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama