Nowy numer 24/2018 Archiwum

Adwentowe nuty

To już szósta odsłona promującego muzykę organową i kameralną festiwalu adwentowego.

W programie tegorocznych koncertów w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie znalazły się dwa występy. Pierwszy, który odbył się w niedzielę 11 grudnia, składał się z 8 utworów w wykonaniu sopranistki Anny Wilczyńskiej i organisty Macieja Batora.

Trzy z nich to pochodzące z miast bałtyckich autorstwa Georga Böhma, Dietricha Buxtehudego i Orlando di Lasso. Słowa kolejnego utworu zostały zaczerpnięte z psalmu 57 i jest to część trzeciego tomu „Świętego współbrzmienia” Henryka Sagittariusa, znanego jako Heinrich Schütz. W dalszej natomiast kolejności zebrani mogli usłyszeć utwory Damiana Stachowicza, Jacobusa Clemensa non Papa, Jana Sebastiana Bacha czy Dietricha Buxtehude, również swoją treścią nawiązujących do czasu adwentu.

VI Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe, odbywające się w kościele św. Józefa w Świdnicy to inicjatywa Fundacji Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, przy wsparciu Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Organizatorzy są również wdzięczni za wsparcie hotelowi Piast-Roman i o. Samuelowi Pacholskiemu, proboszczowi parafii, w której odbywają się koncerty.

Drugi z koncertów można będzie wysłuchać w niedzielę 18 grudnia o godz. 19.30 w tym samym miejscu. Tym razem zaprezentują się: sopranistka Dagmara Barna i mezzosopranistka Marcjanna Myrlak przy akompaniamencie Zuzanny Bator.

Wstęp na koncert jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma