Nowy numer 25/2018 Archiwum

Harcerze mają już światełko pokoju!

Świdnicki ZHP podjęło się po raz kolejny przekazania betlejemskiego płomyka.

W minioną niedzielę 15-osobowa grupa harcerzy udała się do Wrocławia, by odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Przedstawiciele szczepu "Dęby" wzięli tam udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Adama Bałabacha, któremu towarzyszył kapelan hufca ks. Daniel Rydz. 

Tegoroczne hasło ogrzewającej serca sztafety brzmi: "Odważnie twórzmy pokój". I z pewnością nie brakło odwagi harcerzom i zuchom, którzy przybyli do Wrocławia, by przekazać światełko dalej, w swoich diecezjach.

Po odebraniu go od hm. Zbigniewa Skupińskiego, komendanta Chorągwi Dolnośląskiej, i bp. Adama Bałabucha, świdniccy harcerze dowieźli płomyk do stolicy naszej diecezji, gdzie można go odebrać przez najbliższy czas w siedzibie ZHP w Świdnicy przy ul. Lelewela 18.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma