Nowy numer 25/2018 Archiwum

Świdnica 35 lat temu

13 grudnia 1981 r. zapisał się również w historii Świdnicy. Doskonale pokazuje to wystawa „Świdnica 13.12.81”.

Dziś popołudniu w Galerii Fotografii w Świdnicy została otwarta wystawa poświęcona miastu w czasie stanu wojennego. Zdjęcia, pamiątki, zapiski wspomnień internowanych, mają pokazać życie świdniczan pamiętnego 13 grudnia. 

Wśród najciekawszych eksponatów można znaleźć koszulę podpisaną przez internowanych. Są również sylwetki świdniczan, którym ówczesna władza niszczyła życie, pozbawiając wolności, pracy czy dobytku. 

Otwarcie wernisażu zgromadziło na rynku tłumy nie tylko bohaterów tego czasu i ich rodzin, ale również interesujących się historią miasta, czy tą powszechną. Wystawę można jeszcze zobaczyć w galerii, znajdującej się w rynku pod numerem 44. 

.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma