Nowy numer 3/2021 Archiwum

Potrzebna pomoc!

Robią wszystko, by jak najlepiej przygotować dla dzieci ten dzień. Niestety, wciąż brakuje chętnych do pomocy.

Od kilku lat ten dzień w wielu miastach wiąże się z barwnym pochodem. Wydarzenie z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjną inicjatywą, angażując nowe środowiska. W tym roku w Świdnicy, gdzie bierze udział w Orszaku Trzech Króli pasterz diecezji, organizatorzy zajrzeli w czasie przygotować do jednego z przedszkoli.

– Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy zobaczyliśmy, że grupa dzieci z Europejskiej Akademii Dziecka już przymierza stroje orszakowe: dziewczynki stroją się w królewskie szaty, chłopcy w rycerskich strojach ćwiczą sztukę walki mieczem – mówi Sławomir Kaptur. – Postanowiliśmy wykorzystać ten obraz w formie filmu do zachęcenia innych do udziału we wspólnym świętowaniu. Chcemy, by jak najwięcej osób zaangażowało się też w przygotowania, bo choć pomysłów mamy wiele, to wciąż brakuje rąk do pracy - dodaje. Zachętą niech będzie wspomniany filmik, który można zobaczyć TUTAJ.

W tym roku organizatorzy zachęcają wszystkie dzieci do przyjścia ze swoimi pociechami, ale i przebraniu się za anioły czy zwierzęta. -  Hasło tegorocznego orszaku to franciszkańskie zawołanie: "Pokój i dobro". Będzie inscenizacja stworzenia świata, ale i jasełkowe sceny, wspólny śpiew kolęd i gorący barszczyk – zachęca Aneta Radecki.

Zainteresowanych pomocą w przygotowaniach organizatorzy proszą o kontakt pod numerem telefonu: 608 680 953 (Joanna Kaptur). Również w innych miejscowościach naszej diecezji trwają przygotowania do orszaków. Czekamy na informacje kontaktowe do osób zaangażowanych w to dzieło (telefoniczne lub w formie e-maila na naszą redakcyjną skrzynkę).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama