Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ich dzieci są szczęśliwe

W domu świdnickich sióstr klawerianek dzień przed świętem Świętej Rodziny bp Ignacy Dec spotkał się z rodzinami misjonarzy pochodzących z diecezji świdnickiej.

Biskup podziękował zebranym za poświęcenie ich samych oraz ich dzieci i podkreślił udział diecezji w dziele misyjnym. – Pan Jezus przyszedł do wszystkich. Jak mówi dzisiejsza Ewangelia, jest światłością na oświecenie pogan. Jest dla wszystkich narodów. Dlatego trzeba, aby informacja o Nim jako o Zbawcy świata dotarła aż na krańce ziemi.

Także nasza diecezja ma udział w pracy misyjnej na wszystkich kontynentach, zarówno w Afryce, jak i Ameryce Południowej – powiedział we wstępie do Mszy św.  Po zakończeniu Eucharystii zebrani udali się do jadalni, gdzie czekał na wszystkich ciepły poczęstunek i wigilijny opłatek, którym rodziny misjonarzy podzieliły się z biskupem. W trakcie wspólnego biesiadowania do sali weszły dzieci z parafialnego koła misyjnego, które przedstawiły misyjne jasełka. W wierszowanych tekstach prosiły o modlitewne wsparcie wszystkich misjonarzy, a w tym roku w szczególności pracujących w Tajlandii. Do przyniesionej przez dzieci puszki trafiły pierwsze ofiary.  Przybyli goście wyraźnie cieszyli się ze spotkania. – Jestem tutaj już czwarty raz. To są takie rodzinne spotkania – mówi Zofia, mama Niny Kuniszewskiej. Pytani o doświadczenie rozłąki i reakcje na informację od dzieci o powołaniu zapewniają, że nie warto się woli Bożej przeciwstawiać. – To powołanie przychodzi samo. Nie jest może łatwo je przyjąć, ale nie można go odradzać, bo ono daje naszym dzieciom szczęście. Widzę to po Ninie, ona jest w swoim żywiole, to, co robi, daje jej satysfakcję spełnienia – dodaje mama misjonarki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama