Nowy numer 41/2018 Archiwum

Jak w Betlejem

Kiedy przyjechał biskup, okazało się, że w całej okolicy nie ma prądu. Proboszcz parafii pw. Jana Pawła II dwoił się i troił, żeby znaleźć jakieś źródło światła do oświetlenia drewnianego kościoła, w którym miała się odbyć Pasterka. Udało się zorganizować jedynie kilka świeczek.

We wstępie, nawiązując do zastanej sytuacji, biskup powiedział, że podobnie jak w Betlejem, tak i na Owczej Górze mimo braku prądu gromadzimy się wokół Dzieciątka. Kiedy jednak wybrzmiały słowa hymnu „Chwała na wysokości Bogu”, nagle wszystkie światła w kościele i okolicy zapaliły się. – To przepiękny symbol przyjścia na świat księcia pokoju, w ciemności grzechu zrodziło się światło nadziei – komentuje ksiądz proboszcz Janusz Garula. W homilii biskup, nawiązując do obecnej sytuacji społecznej, prosił zebranych, by nieśli innym ludziom pokój zamiast nienawiści czy niezrozumienia. Na koniec proboszcz podziękował za to, że półtora roku temu biskup zachęcił go do budowy świątyni. Mimo początkowych trudności dziś cieszy się z efektów pracy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy