Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sylwester w górach

Wywieźli ich w góry, zabrali telefony, kazali się modlić, a oni się cieszą. Młodzież oazowa wyjechała do Michałowic na rekolekcje z nocą sylwestrową.

Pomysł zrodził się cztery lata temu i z roku na rok gromadzi coraz więcej chętnych. Wyjazd w góry na rekolekcje, których zakończeniem będzie zabawa sylwestrowa, to ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu po świętach. W tym roku diecezjalny moderator Ruchu ks. Mirosław Rakoczy zdecydował się oprzeć tematykę na postaciach biblijnych.

Uczestnicy z gimnazjum i liceum mają okazję poznać Nikodema, Samarytankę, jawnogrzesznicę i chromego. Są z nimi klerycy ze świdnickiego seminarium, dwie animatorki i dwa małżeństwa z Domowego Kościoła, którzy pomagają w prowadzeniu wyjazdu. Sylwestrowa Oaza Modlitwy Ruchu Światło–Życie w Michałowicach trwać będzie od 27 grudnia do 1 stycznia w schronisku „Złoty Widok”. Młodzi w tym czasie nie tylko zgadzają się na ustalony harmonogram zajęć, ale również rezygnują z używania telefonów komórkowych, by cały czas poświęcić na relację z Bogiem i ludźmi, którzy jak oni zdecydowali się przyjechać do Michałowic. – Nigdy bym nie pomyślała, że odkładając telefon, człowiek zyskuje tyle wolnego czasu, spokoju, wolności od zewnętrznego świata – mówi Natalia. – Na początku to było takie dziwne uczucie, bo często odruchowo zerka się na telefon, czy nic nie przyszło. A tutaj trzeba z tego zrezygnować, odpiąć się od sieci – i to naprawdę jest dobre doświadczenie – dodaje Ola. Dziewczyny zdecydowały się pojechać na oazę modlitwy nie pierwszy już raz, zachęcając do niej każdego roku nowych znajomych. Wyjazd daje także możliwość wykazania się w wielu dziedzinach. – Uczestnicy są podzieleni na grupy, w których pełnią określone dyżury: liturgiczny, porządkowy, gospodarczy i pomagają w przygotowaniu posiłków. To wspaniała okazja do poznawania siebie, a przede wszystkim do nauczenia się odpowiedzialności i służby dla dobra innych – tłumaczy Dorota Nowakowska, współorganizatorka wyjazdu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama