Nowy numer 3/2021 Archiwum

W misyjnym wydaniu

Kolędnicy od lat w diecezji zbierają fundusze na misje święte.

Każdego roku misyjni kolędnicy swoimi występami pomagają zwrócić uwagę na problemy konkretnej grupy swoich rówieśników. W tym roku ogólnopolska akcja skierowana jest na pomoc dzieciom w Tajlandii i problemowi dzieci niewidzialnych.

- W sensie prawnym „niewidzialnymi” są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa, przez co stają się potencjalnymi ofiarami handlu. „Niewidzialne” w szerszym ujęciu to dzieci pozbawione uwagi i troski społeczeństwa – dyskryminowane lub odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub chorobę (własną lub rodziców, zwłaszcza AIDS, trąd) - zapewniają organizatorzy.

W diecezji świdnickiej akcja odbywa się w ponad 50 parafiach przez dzieci z kół misyjnych i nie tylko. Ich wspólne spotkanie w tym roku odbędzie się 14 stycznia w Szczawnie-Zdrój. W programie znajdzie się: Msza św, posiłek, jasełka, spotkanie z misjonarzem, konkurs wiedzy o Tajlandii wręczenie dyplomów poszczególnym grupom kolędniczym i wspólne kolędowanie.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała gmina. Specjalne dyplomy otrzymają także katecheci od ks. biskupa za długoletnia prace z dziećmi na polu animacji misyjnej. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymają natomiast "Pakiet małego misjonarza".

Wszystko rozpocznie się Eucharystią w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdrój o godz. 10.00. Zapraszamy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama