Nowy numer 46/2018 Archiwum

Belfrzy poprowadzili orszak

Dyrektorzy szkół albo ich przedstawiciele wcielili się w role trzech króli w Strzegomiu.

Mszą św. o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej rozpoczął się orszak w Strzegomiu. W tym roku uczestniczyło w niej ponad 1500 wiernych.

Po Eucharystii barwny orszak wyruszył w stronę rynku, gdzie ojcowie wraz ze swoimi dziećmi przeszli pod przygotowaną wcześniej scenę. Uliczne jasełka w Strzegomiu odbyły się w tym roku według ogólnopolskiego scenariusza.

W rolę trzech Króli wcielili się w tym mieście dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie parafii lub ich przedstawiciele. Byli to: Tomasz Marczak - dyrektor LO, Zbigniew Cebula - dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz Mariusz Sokołowski - przedstawiciel SP nr 2 w Strzegomiu. W roli Świętej Rodziny natomiast można było zobaczyć rodzinę Bęś ze swoim półrocznym synkiem Kacprem.

Po zakończonym Orszaku burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta zaprosił wszystkich chętnych do Centrum Aktywności Społecznej "Karmel" na poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy