Nowy numer 21/2018 Archiwum

W Lądku-Zdrój przy dźwięku werbli

Trzej mędrcy to najważniejsze osobistości miasta, prawdziwi "królowie".

W Lądku-Zdrój w tym roku Orszak Trzech Króli wyruszył po raz trzeci. W przygotowania przedsięwzięcia najbardziej zaangażował się Łukasz Przepióra, kapelmistrz Górniczej Orkiestry w Złotym Stoku. Wraz z parafią Narodzenia NMP i fundacją OTK chcieli, by orszak miał wyjątkowy charakter.

Do współpracy w tym roku zaprosili także Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdrój, którego dyrektor Paweł Pawlik wcielił się w jednego z Trzech Króli. Pozostałymi monarchami zostali: Roman Kaczmarczyk - burmistrz miasta i Leszek Pazdyk - radny. Przy dźwiękach werbli poprowadzili oni barwny korowód spod Centrum Kultury w kierunku rynku, gdzie złożyli pokłon Dziecięciu.

Po zakończeniu uczestnicy orszaku zostali zaproszeniu do parafialnego kościoła, gdzie miał się odbyć koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wspomnianej już górniczej orkiestry.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma