Nowy numer 46/2018 Archiwum

Najpóźniej było w Kłodzku

Ten orszak wyruszył, gdy zapadł zmrok. Jak przed laty, drogowskazem była gwiazda.

W Kłodzku po rocznej przerwie wróciła tradycja orszakowa. Wzorem minionych lat wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kolegiacie Wniebowzięcia NMP pod przewodnictwem ks. prałata Juliana Rafałki, prepozyta kłodzkiej kapituły i dziekana kłodzkiego. Homilię wygłosił proboszcz parafii o. Robert Mól SJ.

Po Mszy św. program artystyczny przedstawiły dzieci z Domu Małego Dziecka, prowadzonego przez siostry służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej w Kłodzku. Następnie Trzej Królowie ruszyli wraz ze zgromadzonymi za gwiazdą ulicami starego miasta do rynku, by oddać pokłon Dziecięciu w żłóbku i ofiarować mu swoje dary.

Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie przy szopce. Były także "kłodzkie szczodraki" - tradycyjne słodkie bułeczki oraz cukierki "boże krówki" dla wszystkich uczestników spotkania.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy