Nowy numer 48/2022 Archiwum

Klerycka piłka przejdź do galerii

Już wiemy, które wyższe seminarium duchowne wróci z Legnicy z pucharem i tytułem najlepszego w piłce nożnej halowej.

W Legnicy został rozegrany bardzo niecodzienny turniej piłkarski. Piłkarzami walczącymi o każdą piłkę byli alumni wyższych seminariów duchownych z metropolii wrocławskiej: diecezji legnickiej, świdnickiej, archidiecezji wrocławskiej, seminarium ojców franciszkanów oraz ojców salwatorianów, a także gościnnie seminarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z Paradyża.

- Turniej organizowany jest po raz czwarty. W zeszłym roku gościli nas ojcowie franciszkanie. Drogą losowania teraz przyszedł czas na seminarium legnickie. Podjęliśmy się więc tego dzieła – mówi Artur Jaguszczak. - Cieszymy się, że wszyscy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Zwycięzcy zabiorą ze sobą przechodni puchar, którego będą bronili w kolejnym roku - mówi kleryk.

Wiadomo, sport to zdrowie - i to promowanie tej idei leży u podstaw turnieju. Ale jednocześnie jest to dla przyszłych kapłanów jedna z okazji do poznawania siebie nawzajem.

- W Legnicy jestem drugi raz. Pierwszy raz z grupą przyjaciół nawiedziliśmy sanktuarium św. Jacka i modliliśmy się w miejscu cudu eucharystycznego. Tutaj na turnieju to, co jest pasjonujące i przynosi ducha i moc, to spotkanie braterskie z klerykami z różnych seminariów duchownych. Najpiękniejszy jest ten zachwyt nad każdym z nas, nad wyborem Chrystusa i drogi kapłaństwa - mówi Łukasz Wajzer z seminarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Paradyżu.

- Przyjechaliśmy przede wszystkim po to, by rozegrać kilka meczy, ale też by poznać się z innymi klerykami. Łączy nas modlitwa i dobra zabawa. Przeżyliśmy już rano razem Eucharystię, czyli to, co najważniejsze. Wszystkim nam sprzyja jeden główny cel - kapłaństwo. Jest to dla nas środek do zbawienia swojego i innych ludzi - podkreśla Piotr Babiński z salwatoriańskiego wyższego seminarium duchownego w Bagnie.

Przed dwoma laty klerycy z Legnicy zajęli drugie miejsce, więc przystępując do rozgrywek, mieli duże szanse na wygraną. Ostatecznie uplasowali się za podium. Zwycięzcami turnieju zostali bowiem bezapelacyjnie najlepsi na boisku klerycy z Paradyża. Pokonali w finale WSD Salwatorianów z Bagna, a trzecie miejsce wywalczyli sąsiedzi - WSD Świdnica. Najlepszym strzelcem został Marek Surma (WSD Salwatorianów), a najlepszym bramkarzem Adrian Nowicki z WSD w Paradyżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy