Nowy numer 3/2021 Archiwum

Olszany straciły proboszcza

W piątek 27 stycznia odszedł do wieczności w wieku 73 lat ks. kan. Józef Wróbel, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Olszanach.

Posługę w parafii pełnił od 1975 r., kiedy to ciężko chory poprzednik ks. Edward Zadęcki potrzebował pomocy i biskup wyznaczył do tej roli ks. Józefa. Przez rok pracowali razem, później jednak ks. Edward zdecydował się wyjechać do rodziny. Na jego miejsce został wówczas proboszczem ogłoszony ks. Wróbel. 

Przez ponad 40 lat w trakcie swojej pracy duszpasterskiej troszczył się o świątynie w Olszanach i Stanowicach, jak również o dobro duchowe wiernych. Od 1996 r. był również miejscowym kapelanem straży pożarnej. Warto też przypomnieć, że wcześniej ks. Józef jako wikariusz posługiwał w parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach i w parafii pw. św. św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego proboszcza rozpoczną się we wtorek, 31 stycznia o godz. 17.00 Eucharystią w Stanowicach, której będzie przewodniczył bp Adam Bałabuch. Natomiast Msza św. pogrzebowa wraz z odprowadzeniem na miejsce spoczynku, której będzie przewodniczył bp Ignacy Dec, odbędzie się w środę 1 lutego o godz. 12.00 w kościele w Olszanach.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama