Nowy numer 21/2018 Archiwum

Gość w dom, Bóg w dom

Staropolskie przysłowie to wyraz polskiej gościnności. Tym razem jednak odnosi się do ikony, która od kilku miesięcy odwiedza kolejne rodziny naszej diecezji.

Domowa peregrynacja rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku w parafii św. Franciszka w Wałbrzychu, gdzie pierwsze małżeństwo otrzymało do swojego domu ikonę Świętej Rodziny. Jak można przeczytać na stronie diecezji, ma ona być „dla członków Ruchu okazją do pogłębienia relacji małżeńskich i rodzinnych oraz pełniejszego odkrywania duchowości małżeńskiej czyli dążenia ku Bogu wraz ze współmałżonkiem”. Po trzech miesiącach przekazywania kolejnym rodzinom ikony postanowiliśmy sprawdzić, jakie owoce niesie ze sobą to dzieło.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma