Nowy numer 33/2018 Archiwum

25 aut rozbitych pod Świdnicą

Oblodzona nawierzchnia przyczyną wielkiego karambolu.

Do karambolu doszło ok. 8 km od Świdnicy na łączniku drogowym do autostrady A4. Według świadków zdarzenia, najpierw doszło do kolizji volkswagena golfa z ciężarówką. Na stojące samochody zaczęły wpadać kolejne, które jechały od strony Świdnicy. Kierowcy nie byli w stanie wyhamować na oblodzonej drodze.

– Jest tak ślisko, że ciężko nawet samemu stać, a co dopiero zatrzymać jadący samochód – mówi jeden z uczestników wypadku. – Kolejne samochody wpadały na siebie jak domino. Do tego była dość gęsta mgła.

Jak podaje aspirant sztabowy Grzegorz Oleśkiewicz z policji w Świdnicy, w wypadku wzięło udział ponad 20 aut. Droga jest zablokowana w obu kierunkach, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Na szczęście poza dużymi stratami materialnymi, nikt poważnie nie ucierpiał. Dyżurny pogotowia ratunkowego w Świdnicy informuje, że po wypadku do szpitala przywieziono sześć osób. Mają ogólne potłuczenia, a dwie osoby również rany cięte i złamania.

Trudne warunki drogowe ze względu na silne oblodzenie występują dziś w całych Sudetach. Wieczorem padał ulewny deszcz, który w nocy przymarzł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma