Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przed zabawą odwiedzili Zabawę

Młodzież z KSM-u diecezji świdnickiej w czasie ferii odwiedziła miejsce śmierci swojej patronki.

W dniach od 16 do 18 lutego grupa zaangażowanych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z diecezjalnym asystentem ks. Jakubem Klimontowskim udała się na ferie do Zakopanego.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po drodze odwiedzili Zabawę i znajdujące się w niej sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u.

Oprowadzający grupę po sanktuarium i rodzinnym domu bł. Karoliny przewodnik opowiedział nie tylko historię męczeństwa, ale również nieznane młodym ciekawostki, związane z życiem błogosławionej.

- Największe wrażenie zrobiła na mnie droga krzyżowa szlakiem męczeństwa tej młodej dziewczyny. Jej cierpienie, a później śmierć pokazały jej wierność Chrystusowi - mówi Justyna Pawłowska, prezes KSM diecezji świdnickiej.

W drodze do stolicy polskich gór podróżnych czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie odwiedziny w rodzinnym domu ks. Jakuba. Tam poznali rodziców swojego opiekuna, którzy ugościli przybyłych bigosem i pączkami.

U celu wędrówki zatrzymali się natomiast w Wilii pod Krzyżem, należącej do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Tarnowskiej. Piętnaście osób z diecezji świdnickiej zwiedzało tu Dolinę Strążyska czy Krupówki. Każdego dnia nieodłącznym punktem była Eucharystia i nabożeństwa wieczorne zakończone Apelem Jasnogórskim.

W nocy z soboty na niedzielę KSM-owicze wrócili wypoczęci do swoich domów w Głuszycy, Dziećmorowicach i Nowej Rudzie-Słupcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma