Nowy numer 46/2019 Archiwum

Śladami świętych

Młodzież wolontariatu ŚDM z Bielawa udała się w miejsca związane z polskimi świętymi.

Reprezentacja młodzieżowej grupy wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z Bielawa wybrała się do Zabawy po relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Po drodze chcieli odwiedzić miejsca związane z innymi polskimi świętymi, takimi jak św. Brat Albert czy św. Jan Paweł II. Dlatego też na trasie młodzieżowej pielgrzymki znalazły się: Kraków, Wadowice, oczywiście Zabawa, a nawet Oświęcim. Ostatnie z miejsc pielgrzymi wybrali ze względu na wszystkich tych świętych, którzy oddali życie za wiarę w obozach koncentracyjnych.

- Tak naprawdę pojechaliśmy nie tylko po relikwie, ale przede wszystkich "na zwiady", zaplanować coś na kolejne miesiące, szukając natchnienia u polskich świętych. Stajemy przed nowym wyzwaniem. Do grupy dołącza coraz więcej osób, nie koniecznie związanych z ŚDM - mówi Anna Lutz. W tym roku duszpasterstwo młodzieży z Bielawy chce postawić na bł. Karolinę i przez nią uczyć młodych modlitwy różańcowej. - Nasza nazwa "Magnificat" i maryjna charakterystyka bieżącego roku w wyjątkowy sposób uwrażliwiają na tę tematykę. A bł. Karolinie różaniec był bliski, nawet bardzo - dodaje ks. Artur Tomczak.

Bielawa dzięki młodym wolontariuszom staje się mocno związane z błogosławioną nastolatką. To jak dotąd jedyne miejsce, w którym wyemitowano film "Zerwany kłos" w reżyserii Witolda Ludwiga i przy zaangażowaniu Fundacji "Lux veritatis". To jednak nie koniec działań związanych z Kóżkówną. - Chcemy zaangażować się w promocję czystości wśród młodych, jej obrony. Przez zaangażowanie w organizację spotkania młodych w Wambierzycach chcemy pokazać, że nawet jeśli ta czystość została utracona, to można o nią powalczyć i na nowo ją odzyskać - dodaje ks. Artur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama