Nowy numer 21/2018 Archiwum

Świdnica walczy o mieszkańców

Program „Zostańcie z nami” zachęca młodych do związania swojej przyszłości ze stolicą naszej diecezji.

Coraz większa migracja młodych osób do wielkich miast lub za granicę to bolączka mniejszych miejscowości. W ciekawy sposób do problemu podeszły władze Świdnicy, tworząc własny program współpracy samorządu z przedsiębiorcami, którzy mogą zaoferować w przyszłości pracę uczącej się aktualnie młodzieży.

Pokazując młodym różnorodne ścieżki kariery, miasto chce ich zachęcić do pozostania na miejscu lub w jego okolicy. W praktyce warsztaty „Zostańcie z nami” to szeroko pojęte doradztwo zawodowe, ale też możliwość poznania wykonywanych prac w danej firmie.

- Naszym wspólnym celem jest praktyczna pomoc młodym ludziom na początku ich drogi życiowej, zwłaszcza w aspekcie zawodowym. Rzeczywistość pokazuje bowiem, że szkolny system edukacji w niedostatecznym stopniu uczy przedsiębiorczości i umiejętności przydatnych na rynku pracy - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Cały przebieg programu „Zostańcie z nami” jest na bieżąco relacjonowany na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.zostancieznami.pl oraz na profilu FB facebook.com/zostancieznami

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma