Nowy numer 21/2018 Archiwum

Uradzili, co wkrótce zrobią

Świdniccy proboszczowie lub ich przedstawiciele spotkali się w kurii biskupiej.

Ustalenie szczegółów dotyczących peregrynacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej po mieście biskupim było głównym punktem spotkania proboszczów świdnickich parafii, które odbyło się w czwartek w wydziale duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu zostanie odczytany w parafiach całej diecezji list biskupa świdnickiego zapowiadający nie tylko peregrynację, ale ogólnodiecezjalną nowennę przed koronacją katedralnego wizerunku. 

Według ustalonej kolejności Świdnicka Pani trafi najpierw do parafii pw. św. Andrzeja Boboli (11 III-18 III), potem do parafii pw. Ducha św. (19 III-25 III), a następnie do parafii pw. NMP Królowej Polski (25 III-1 IV).

W kwietniu obraz zagości najpierw w paulińskiej parafii pw. św. Józefa (1 IV-8 IV), potem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego (22 IV-29 IV) i w parafii pw. Najświętszego Serca PAna Jezusa (29 IV-6 V). Na koniec obraz wróci do katedry. Wiadomo też, że w przerwie świątecznej będzie on odwiedzał świdnickie zgromadzenia zakonne.

Prowadzący spotkanie ks. Krzysztof Ora przypomniał także, że 1 marca ulicami Świdnicy przejdzie procesja pokutna, później odbędzie się też coroczna Droga Krzyżowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma