Nowy numer 33/2018 Archiwum

Świętował 45-lecie kapłaństwa

Po latach pracy na misjach osiadł w diecezji świdnickiej, gdzie spędza swoją jesień życia.

Ksiądz Józef Knapczyk, obchodził w niedzielę w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie swoje 45-lecie kapłaństwa . Pięć lat temu przybył do naszej diecezji, o czym pisał ks. Roman Tomaszczuk w swoim artykule "Miód dla misji" tutaj.

- Przez lata swojej posługi kapłańskiej ks. Józef był bernardynem, którego wysłano do pracy na misjach w Kongo. Dalszej jego ścieżki prowadziły przez Belgię, a dopiero ostatnie pięć lat spędza z nami w diecezji świdnickiej. Cieszymy się, że wybrał sobie naszą diecezję do przeżywania jesieni kapłańskiego życia – mówił w słowach wprowadzenia obecny na uroczystości jubileuszu bp Ignacy Dec.

Na co dzień ks. Józef mieszka w Wiśniowej na terenie parafii w Wierzbnej, można go jednak spotkać pomagającego w pracy duszpasterskiej właśnie w Żarowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma