Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czego dotyczyło spotkanie dziekanów?

W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się w poniedziałek konferencja dziekanów, na której planowano najbliższy czas w diecezji.

Po wspólnej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca w auli seminaryjnej rozpoczęła się konferencja księży dziekanów diecezji świdnickiej. Po krótkim wstępie głos zabrała  Barbara Skoczylas-Stadnik wraz z Franciszkiem Grzywarzem prezentując wydany przez siebie album "Perła Dolnego Śląska" o katedrze. Bogato zobrazowany wykład był okazją do lepszego poznania świątyni, która już od 15 marca stanie się pomnikiem historii.

Dalsze wystąpienia to dwie propozycje związane z bezpłatnymi badaniami w przychodni w Pieszycach i wystawą "Bogactwo ubóstwa. Święte kobiety wieków średnich". Druga z inicjatyw to owoc Roku Kultury Węgierskiej Fundacji Studium Culturae Ecclesiae we współpracy z Konsulatem Generalnym Węgier. 

Jako następny na mównicy zabrał głos ks. Krzysztof Moszumański, diecezjalny duszpasterz rodzin, który w swoim wystąpieniu przedstawił najbliższe plany prowadzonego przez siebie diecezjalnego duszpasterstwa. Przypomnijmy, że w najbliższym czasie ważnym wydarzeniem będzie Rejonowe Spotkanie Duszpasterstwa Rodzin części zachodniej, które odbędzie się 21-22 marca w Wambierzycach. 

Z kolei asystent kościelny Akcji Katolickiej - ks. Sławomir Augustynowicz przybliżył przybyłym inicjatywę "Społecznej Akademii Liderów", i której więcej można przeczytać w najbliższym numerze świdnickiego "Gościa Niedzielnego" (10/2017). Ma to być cykl szkoleń rozwijających kompetencje liderów wspólnot parafialnych. 

Księżom dziekanom wręczono także bieżące komunikaty wydziału katechetycznego, duszpasterskiego i gospodarczego. Również Wyższe Seminarium Duchowne przygotowało sprawozdanie ze swojej działalności. Na koniec głos zabrał bp Ignacy Dec, dokonując podsumowania obrad. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama