Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pomagają zwierzętom

Młodzi ludzie z "Nowy Lepszy Spotted Wałbrzych" przy współudziale Galerii Victoria ratują opuszczone psy i koty.

Inicjatywa zrodziła się zupełnie przypadkiem.Kilka miesięcy temu młodzi ludzie postanowili wykorzystać grupę na Facebooku do pomocy wałbrzyskiemu schronisku. Najpierw wpadli na pomysł, by w zamian za rozpropagowanie strony internetowej wspomnianej galerii, ta ofiarowała schronisku potrzebny zapas karmy dla zwierząt. I choć nie udało się zdobyć oczekiwanej liczby polubień, właściciele "Victorii" obiecaną karmę zakupili. Współpraca jednak dopiero się wówczas zaczęła.

Kiedy Fabian Borcz, jeden z twórców "Nowego Lepszego Spotted Wałbrzych" był w schronisku, spotkał tam fotografującą zwierzęta Annę Kuczyńską. - Podszedł do mnie jakiś nieznajomy chłopak, przedstawił się i zapytał czy mogłabym im wysłać swoje zdjęcia. Robiłam je dla organizatorów spacerów, więc zgodziłam się je podesłać. Kiedy później okazało się, że mają to być zdjęcia na wystawę, pojechałam do schroniska ponownie, by wykonać kolejne - mówi młoda wałbrzyszanka, autorka zdjęć.

Również autor pomysłu nie planował wcześniej takiej formy prezentacji zwierząt do adopcji. - Dopiero kiedy spotkałem Anię w schronisku, wpadłem na pomysł, że może trzeba pokazać ludziom zwierzęta, które tu czekają na nowy dom. Porozmawiałem z właścicielami "Victorii" i zgodzili się nam pomóc. Nie tylko wygospodarowali miejsce w budynku, ale również sfinansowali wydruk zdjęć, które można teraz oglądać - dodaje Fabian.

Równocześnie z prezentacją zdjęć młodzi zbierają fundusze na ocieplenie miejsc, w których znajdują się zwierzęta. Mają jednak nadzieję, że wystawa, którą można jeszcze zobaczyć w wałbrzyskiej galerii do 19 marca, pomoże większości zwierząt znaleźć nowy dom. Każdy zainteresowany sfotografowanymi zwierzakami może się skontaktować ze schroniskiem (tel. 74 84-24-223).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama