Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ogień ugaszono, bierzmowanie było

Przez pożar w salce katechetycznej o mało co nie odwołano tej uroczystości w Piławie Dolnej.

Wszystko rozegrało się w trakcie odbywającej się w kościele koronki do Miłosierdzia Bożego. O 15.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynkach kościelnych. 

Na miejsce zostały wezwane wszystkie jednostki gaśnicze okolicznych oddziałów straży pożarnej.

- Po rozpoznaniu okazało się, że pożar nie objął głównej bryły kościoła, ale z przybudowaną do niego salką katechetyczną. Nie trzeba było ewakuować ludzi przebywających w kościele, choć na zewnątrz zadymienie było duże - mówi jeden ze strażaków.

Akurat tego dnia parafię wizytował bp Ignacy Dec, który miał też udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania. Po nabożeństwie w sali katechetycznej miało się odbyć spotkanie wiernych z bp. Ignacym.

Parafianie postanowili wcześniej ogrzać salkę i rozpalili w kominku. Jednak jego awaria sprawiła, że zapaliła się część stropu.

- Na szczęście strażacy szybko ugasili ogień, nikt też nie ucierpiał. Msza św. z bierzmowaniem o godz. 17 mogła się odbyć bez komplikacji - opowiada ks. Leszek Baranowski, proboszcz parafii w Piławie Dolnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama