Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pora na mężczyzn

W Dzierżoniowie zaczęła działalność kolejna inicjatywa skierowana do panów.

Od kilku tygodni w niedzielne popołudnie gromadzi się kilkunastu mężczyzn, którzy chcą czegoś więcej. Animatorem nowo powstającej wspólnoty jest Remigiusz Biernacki, który od lat jest żołnierzem 37. męskiego plutonu modlitwy różańcowej. Teraz zachęca innych do podobnej formy życia wiarą.

- Odkąd zacząłem należeć do tej grupy zmieniło się moje życie i relacja do Pana Boga. Zacząłem oddychać modlitwą i karmić się Słowem Bożym - mówi o swoich doświadczeniach.

Spotkania nowo powstałej grupy odbywają się w Dzierżoniowskim Domu Kultury w każdą niedzielę o godz. 16.00. Uczestnicy mają okazję poznać formację "Mężczyzn św. Józefa", jak również założenia Męskich Plutonów Różańca i sami zdecydować jaka forma życia wiarą im będzie odpowiadać.

Podobne formy męskich duszpasterstw prowadzone są w Bielawie (Mężczyźni św. Józefa), Wałbrzychu i Dzierżoniowie (Męskie Plutony Różańca).

Więcej na ich temat będzie można przeczytać w 11/2017 numerze "Gościa Świdnickiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma