Nowy numer 21/2018 Archiwum

Papież już wybrał!

Znane jest nazwisko legata papieskiego, który koronuje obraz Matki Bożej Świdnickiej 13 maja 2017 r.

Ojciec Święty dziś o 12.00 ogłosił wybranego przez siebie legata na koronację obrazu Matki Bożej Świdnickiej, która odbędzie się 13 maja. Decyzja o wyborze emerytowanego kardynała Zenona Grocholewskiego, byłego prefekta Kongregacji Wychowania Katolickiego, nie jest zaskoczeniem. Już wcześniej mówiło się, że będzie to polskojęzyczny wysłannik, by nie tworzyć barier językowych.

Przypominamy, że trwają przygotowania do koronacji w postaci nowenny do Matki Bożej Świdnickiej, która rozpocznie się w niedzielę 12 marca, jak również peregrynacji kopii cudownego obrazu po parafiach biskupiego miasta. Dziś wieczorem trafi on do parafii pw. Andrzeja Boboli przy ul. Wałbrzyskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma