Nowy numer 21/2018 Archiwum

Na szkolenia i własną firmę

Urzędy Pracy w podregionie wałbrzyskim mają pieniądze, by wesprzeć osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie albo pracować na własny rachunek.

Dolny Śląsk jest jednym z województw o najniższym bezrobociu w Polsce. Wynosi ono ponad 7 proc. Okazuje się jednak, że ten dobry wynik to głównie zasługa Wrocławia i okolic, gdzie bezrobocie praktycznie nie istnieje. W innych miejscach nie jest już tak dobrze. Najtrudniej jest znaleźć pracę w powiecie wałbrzyskim. Tam bez zatrudnienia pozostaje co piąta osoba. Niewiele lepiej jest w powiecie kłodzkim, gdzie brak pracy dotyka 16 proc. ludzi. Na terenie diecezji świdnickiej najlepsza sytuacja jest w Wałbrzychu i powiecie świdnickim, gdzie występuje jedynie 9-procentowe bezrobocie.

Dostępne jest 28% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma