Nowy numer 21/2018 Archiwum

2:40 godziny dla Pana

Nie, to nie pomyłka. Tyle ma trwać trasa z kościoła w Kamionkach na szczyt Wielkiej Sowy.

Dziś o godz. 19.00 Mszą św. rozpocznie się Droga Krzyżowa prowadząca na szczyt Wielkiej Sowy. Jest to już druga odsłona wspólnego nabożeństwa w drodze na ten szczyt.

Organizatorzy jednak nauczeni doświadczeniem ubiegłorocznym zapewniają, że trasa w tym roku została dobrze sprawdzona i nie ma na niej już zbyt wiele śniegu. - W tym roku będzie łatwiej, nie ma śniegu, nie jest już tak zimno. Może z tego powodu pójdzie nas więcej - mówi ks. Wojciech Iwanicki, jeden z organizatorów.

Wziąć udział w Drodze Krzyżowej na Wielką Sowę może każdy. Wystarczy, że zdecyduje się poświęcić kilka godzin trudu, by dotrzeć na swoją Golgotę. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie ponosi się też żadnych kosztów. Liczy się chęć modlitwy i przygody.

- To dobra okazja na uczczenie 24 godzin dla Pana, bo czy można bardziej się do niego zbliżyć jak przez udział w niesieniu krzyża? To też intrygujące wyzwanie: góry, noc, cisza i On - mówi jeden z uczestników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma