Nowy numer 43/2020 Archiwum

W blasku świdnickiej Pani

W cieniu jubileuszu 25-lecia sąsiedniej diecezji legnickiej odbyły się uroczystości kolejnej rocznicy ingresu bp. Ignacego Deca do świdnickiej katedry.

Jej charakter miał w tym roku wyjątkowo maryjne zabarwienie, jak zresztą cały trwający rok. - Maryja dzięki tak wielkiemu obdarowaniu stała się szczególnym wzorem nowego człowieka, stworzonego w sprawiedliwości i prawdziwej świętości. Jest dla nas wzorem człowieka odkupionego - mówił bp Adam Bałabuch w czasie homilii.

Przypomniał również, że obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest także Dniem Świętości Życia. - Nie jest to przypadkowa zbieżność. Syn Boży stał się człowiekiem i zamieszkał na ziemi właśnie w chwili zwiastowania, a nie dopiero w chwili narodzenia. Ten fakt musi mobilizować nas do szacunku wobec każdego poczętego życia, bo to jest początek życia człowieka - wyjaśniał biskup pomocniczy.

Odnosząc się do rocznicy powstania diecezji, zapowiedział najważniejsze wydarzenia, które czekają nas w najbliższym czasie. Zakończenie trwającej trzy lata peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej czy koronacja obrazu Świdnickiej Pani w Słońcu świadczą o maryjnym charakterze diecezji.

Na koniec przedstawiciele zebranych grup wręczyli bp. Ignacemu kwiaty wraz z podziękowaniami za służbę Kościołowi i społeczeństwu. Wydarzenie, choć skromne, przyciągnęło uwagę lokalnych mediów, pokazując, że życie diecezji także należy do najważniejszych wydarzeń piastowskiego miasta. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama