Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Exultet i egzorcysta

Wykonanie tradycyjnych pieśni pasyjnych i modlitwa z ks. Wojciechem Drabem przyciągnęły tłumy.

W parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej, gdzie proboszczem jest ks. Zbigniew Chromy IV Niedziela Wielkiego Postu miała wyjątkowy charakter, bowiem do parafii zawitały dwie grupy muzyczne.

Przybycie pierwszej było związane z koncertem pasyjnym w wykonaniu Świdnickiej Scholi Cantorum „Exultet”, która zaprezentowała tradycyjne pieśni dawnej i współczesnej muzyki kościelnej.

Druga grupa natomiast przybyła wraz z ks. Wojciechem Drabem, diecezjalnym egzorcystą. Niedawno powstała grupa z parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy przygotowała oprawę muzyczną Mszy św. i nabożeństwa w intencji wszystkich zniewolonych w parafii.

Eucharystia i wspólna modlitwa różańcowa z rozbudowanymi rozważaniami zatrzymała wiernych wypełniających świątynię po brzegi przez trzy godziny. Do końca czuć jednak było atmosferę modlitwy i wsłuchania w słowa prowadzącego nabożeństwo.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma