Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pamięć wykuta w metalu

Od kilku dni w Dzierżoniowie można oglądać wystawę medali poświęconą św. Janowi Pawłowi II

Dwunasta rocznica śmierci Papieża Polaka to jednak z okazji w ciągu roku, kiedy myśli, słowa i świadectwo św. Jana Pawła II przywoływane są niemal wszędzie. W ciekawy sposób postanowiono to wydarzenie uczcić w Dzierżoniowie.

W Muzeum Miejskim w środę otwarto tu czasową wystawę medali wydanych przez polskich artystów z okazji pontyfikatu św. Jana Pawła II. Nietypowe kształty, ciekawe rozwiązania projektowe, wyróżniają wystawę spośród innych tego typu. Ich wartość podkreśla także historyczne znaczenie uwiecznionych najważniejszych wydarzeń z życia Papieża Polaka.

Wyjątkową kolekcję Adama Tyszera można będzie oglądać do 11 czerwca przy ul. Świdnickiej 30 we wtorki, czwartki i piątki od godz. 9.00 do 16.00, a w środy i niedziele w godz. 11.00-16.00.

Ceniony kolekcjoner za wkład w rozwój tej dziedziny został już uhonorowany odznaką i dyplomem XXX–lecia Polskiej Federacji Organizacji Kolekcjonerskich.

Na wernisaż wystawy zaproszono ks. Tadeusza Chlipałę, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy i rodowitego dzierżoniowianina, który przybliżył zebranym ciekawostki z życia świętego papieża, a wśród nich m. in. jego wzrost, niewielką ilość rzeczy zabranych do Watykanu czy zaopatrzenie samolotu w krew papieża w razie zagrożenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma