Nowy numer 46/2018 Archiwum

Idą jak burza

Najpierw Mieroszów, a teraz Dzierżoniów. Środowisko Nowej Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej coraz więcej osób zachęca do nowego życia.

Tym razem w kursie wzięło udział ok. 80 osób, nie tylko z Dzierżoniowa, ale i z Głu- szycy, Stronia Śląskiego czy Kłodzka. Tak jak to było w Mieroszowie, w parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie już po świętach wielkanocnych ruszy Seminarium Odnowy Wiary, które dla wielu przybyłych może stać się drogą prawdziwej przemiany życia.

Trzynaście spotkań formacyjnych może także pomóc w utworzeniu przyparafialnej wspólnoty, a w przyszłości może nawet grupy posługujących w środowisku nowej ewangelizacji. – Od ponad pół roku było we mnie pragnienie uczestniczenia w kursie Nowego Życia. Często były ku temu okazje, ale albo kurs był organizowany daleko, albo nie pasował mi termin. Okazało się, że odbędzie się on w mojej parafii i był to najlepszy czas, ponieważ mogłem go przeżywać razem z żoną. Łaska Jezusa pomogła mi otworzyć oczy na to, co we mnie jest słabe, pojąć, jak bardzo moja grzeszność nie jest tylko moją sprawą, ale także sprawą mojego małżeństwa – mówi Krzysztof z Dzierżoniowa. Kurs udało się zorganizo- wać dzięki współpracy Pallo- tyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji wraz ze Środowiskiem Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej. Rozwijająca się grupa w diecezji już planuje kolejne miejsca na organizację kursów czy seminariów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy