Nowy numer 24/2018 Archiwum

Śladem brata Alberta

W Wielką Sobotę bp Ignacy poświęcił czas najbardziej potrzebującym, samotnym i opuszczonym.

- Tak jak na Boże Narodzenie dzielimy się opłatkiem, chlebem, tak na Wielkanoc dzielimy się jajkiem, symbolem nowego życia. To okazja nie tylko do tego, by złożyć sobie życzenia, ale również do przeproszenia się za niesnaski, kłótnie, może jakieś zaniedbania - zachęcał biskup na wielkanocnym spotkaniu w Schronisku Brata Alberta. Złożył także wszystkim pracownikom i pensjonariuszom życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego, by w ich życiu każdego dnia jaśniało światło Bożej miłości.

Po wspólnym posiłku bp Ignacy udał się do Wałbrzycha, gdzie w parafii pw. Aniołów Stróżów spotkał się z ubogimi i samotnymi, również poświęcając im swój czas i troskę. - Przy okazji każdych świąt staram się trafić do tych najbardziej potrzebujących. I choć ta troska nie ogranicza się jedynie do okazjonalnych spotkań, to jednak w czasie świętowania Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy chcę szczególnie ich zauważyć, wyjść im na przeciw - tłumaczył biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma