Nowy numer 50/2018 Archiwum

Spotkanie na szczycie

W Ząbkowicach Śląskich zaproszono bp. Adama Bałabucha z wykładem na zamknięte spotkanie przełożonych księży pallotynów.

W gmachu Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ząbkowicach Śląskich odbył się 19 i 20 kwietnia Zjazd Rektorów i Proboszczów oraz Sekretarzy Agend Zarządu Prowincjalnego.

Choć spotkanie miało charakter zamknięty i dotyczyło wewnętrznych spraw Prowincji Zwiastowania Pańskiego, to zaproszono na nie z prelekcją bp. Adama Bałabucha, który przewodniczył również sprawowanej na miejscu Eucharystii.

– Wzniosłość i ważność posługi przepowiadania domaga się dowartościowania jej w życiu i posłudze tych, którym powierzono troskę duszpasterską o wiernych. Szczególnie ważną formą posługi słowa jest homilia głoszona w liturgicznym zgromadzeniu wiernych. Należy dołożyć wszelkich starań, by pomagała ona pełnemu zrozumieniu oraz oddziaływaniu słowa Bożego na życie wiernych – mówił w czasie konferencji bp Adam.

Drugiego dnia po wspólnej Jutrzni ze Mszą św. i wystąpieniu prowincjała obiadem zakończono obrady.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy