Nowy numer 50/2018 Archiwum

Odnawiają wiarę

W Mieroszowie robią to już od kilku tygodni, w Dzierżoniowie zaczęli wczoraj.

Seminarium Odnowy Wiary to cykl 13 cotygodniowych spotkań, które obejmują wspólną modlitwę, konferencje i spotkania w grupach. Dopełnieniem jest indywidualna modlitwa z Pismem Świętym, którą podejmuje każdy uczestnik seminarium w domu.

To forma rekolekcji ewangelizacyjnych, podczas których każdy tydzień ma określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi głównych prawd Ewangelii.

Od połowy marca w Mieroszowie 90 osób uczestniczy w seminarium. Spotykają się w każdą środę o 18.30. - Jak na takie małe miasto, to dość duża liczba - mówi ks. Jerzy Kozłowski z parafii w Mieroszowie. - Z tego, co mówią, wynika, że są bardzo zadowoleni, że bardzo tego potrzebowali. Są i tacy, którzy mówią, że nie mogą się doczekać każdego kolejnego spotkania. Jako kapłani zauważamy, że to seminarium ma też wpływ na całą parafię. To, co się tu dzieje, nie dotyka jedynie uczestników. Ci ludzie bowiem opowiadają o tym, czego doświadczyli w domu, pracy, sąsiadom. Widać, że coś pozytywnego się dzieje w parafii.

Wczoraj w dzierżoniowskim kościele Maryi Matki Kościoła na pierwszym spotkaniu Seminarium Odnowy Wiary pojawiło się ok. 170 osób. Zapisy ciągle trwają. Kolejne spotkanie już 27 kwietnia o 19.00 w kościele. Seminarium będzie odbywało się we wszystkie kolejne czwartki do 13 lipca.

Jak podkreślają organizatorzy, na seminarium może przyjść każdy. Zarówno człowiek praktykujący o ugruntowanej wierze, jak i ktoś jeszcze nieochrzczony.

Dla jednych będzie to odnowienie, pogłębienie czy odświeżenie relacji z Bogiem, dla innych nawiązanie tej relacji, może po raz pierwszy - wyjaśnia ks. Krzysztof Augustyn z parafii Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. - Główny cel, do jakiego ma prowadzić to seminarium, to doświadczenie spotkania z żywym Bogiem.

Seminaria w diecezji świdnickiej prowadzone są przez świeckich animatorów ze wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy