Nowy numer 2/2019 Archiwum

Lekcja historii

W Rogoźnicy kolejny raz przypomniano młodym prawdę o obozie koncentracyjnym.

W środę 26 kwietnia w Rogoźnicy odbył się II Diecezjalny Konkurs o obozie koncentracyjnym Gross-Rosen. Organizatorem był po raz drugi ks. Marek Babuśka wraz z pracownikami muzeum i katechetami zarządzanego przez niego dekanatu strzegomskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach.

Swoją wiedzę o obozie koncentracyjnym mogli sprawdzić uczniowie klas szóstych, jak również szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Plastyczna kategoria obejmowała natomiast prace uczniów klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej, a umiejętnościami informatycznymi wykazali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przygotowując prezentacje multimedialne o obozie.

Zmagania wyłoniły 23 laureatów, wśród których najlepsi okazali się: Szymon Kubatek Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy (konkurs wiedzy), Zofia Piekielny - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu (konkurs plastyczny) i Szymon Lechman - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Strzegomiu (konkurs informatyczny).

Finaliści otrzymali cenne nagrody, ufundowane przez kapłanów dekanatu z ks. Markiem na czele, jak również pracowników Muzeum Gross-Rosen.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy