Nowy numer 41/2018 Archiwum

Nowy festiwal w Świdnicy

Zuzanna i Maciej Batorowie w Kościele Pokoju inaugurowali muzyczny festiwal ku czci Nowowiejskiego.

Z okazji zbliżającego się otwarcia nowego świdnickiego festiwalu "Nowowiejski-Świdnica-Organy", organizowanego przez Fundację Wspierania Kultury Muzycznej Chora Auxit wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy i Świdnickim Ośrodkiem Kultury 7 maja odbył się w świdnickim Kościele Pokoju koncert inauguracyjny.

Wystąpił w nim Chór Kameralny „Ad Libitum” pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek z towarzyszeniem organistki Zuzanny Bator. W programie m.in. „Ojczyzna" Feliksa Nowowiejskiego, a także kompozycje na organy solo oraz chór a capella.

– Udało nam się przekonać Ministerstwo Kultury, że odnowione organy w protestanckim kościele to najlepszy instrument do wykonywania utworów Nowowiejskiego, stąd też pomysł na zorganizowanie tego festiwalu – mówił zapowiadając koncert Maciej Bator, mąż organistki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy