Nowy numer 03/2020 Archiwum

Zmienił imię i szaty

6 maja w Lubiniu ks. Roman Tomaszczuk przyjął benedyktyńskie obłóczyny, na których otrzymał habit i nowe imię.

W święto św. św. Jakuba i Filipa tuż przed modlitwą południową z rąk ojca wspólnoty br. Izaaka Kapały ks. Roman Tomaszczuk przyjął benedyktyński habit. Obrzęd obłóczyn wiąże się również ze zmianą imienia.

Poprzedniemu kierownikowi świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego" wybrano imię Cyprian i odtąd tak będzie się on nazywał. Jako wyświęconemu kapłanowi, przysługuje mu tytuł "wielebny brat".

Podczas ceremonii wielebny brat Cyprian Tomaszczuk publicznie wyraził chęć służenia Bogu we wspólnocie benedyktyńskiej i życia według wskazań i zaleceń reguły św. Benedykta. W czasie obrzędu obłóczyn dotychczasowemu kapłanowi diecezji świdnickiej zdjęto sutannę i odziano go w tunikę, pas i szkaplerz z kapturem. Warto przypomnieć, że ks. Roman nosił sutannę przez 20 lat.

Obrzęd obłóczyn jest jednoczesnym rozpoczęciem dwuletniego nowicjatu, w czasie którego wielebny brat Cyprian Tomaszczuk będzie przeżywał czas pustyni, odsunięcia od dotychczasowego sposobu życia, ograniczenia kontaktów z bliskimi mu osobami. Polecamy naszego poprzedniego kierownika oddziału modlitwie wszystkich czytelników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama